top of page

Projektowanie kuchni, od kuchni- czyli jak wygląda współpraca z nami?

Dzisiaj opowiadamy wam o tym, jak wygląda praca z nami. Od kuchni. Jak tworzymy projekt? Jak wygląda proces realizacji? Jak przygotwać się na spotkanie z nami?


Pierwsze spotkanie


Który moment wybrać na kontakt i spotkanie z nami? Jest to jeden z tych przypadków, kiedy nie trzeba czekać na "właściwą chwilę". Im wcześniej, tym lepiej, i nie jest to slogan. Jeśli pojawia się pomysł na odświeżenie istniejącej kuchni, chętnie zobaczymy, jak wyglądała dotychczasowa, tak abyśmy mogli dobrze zrozumieć, co było dla Was jej zaletami, a co wadami. Jeżeli natomiast dopiero dopinacie projekt mieszkania z developerem, a Wasza kuchnia to zestaw rysunków technicznych, bardzo często na tym etapie można jeszcze chociażby zmieniać lokalizację przyłączy czy gniazd elektrycznych, czy zaplanować perfekcyjne oświetlenie pomieszczenia (jak to zrobić, pisaliśmy TUTAJ). Pozwoli to na dużo większą elastyczność w późniejszym aranżowaniu kuchni, bez narażania Was na dodatkowe koszty remontowo-budowlane.


Na samym początku spotykamy się z Wami online, albo "off-line", w dowolnym miejscu w Warszawie lub okolicach - w waszym domu lub ulubionej kawiarni. Przy tej okazji zawsze staramy się Was poznać, omawiamy pomysł na kuchnie, Wasze potrzeby, preferowaną kolorystykę i style. Pomagamy podjąć decyzję, czy w Waszym wnętrzu lepiej sprawdzi się kuchnia premium tworzona na wymiar, czy zamierzony efekt uda się osiągnąć także w oparciu o kuchnie modułowe IKEA.


Na tej podstawie tworzymy moodboard, który jest graficznym uporządkowaniem waszych koncepcji i inspiracji. Dzięki niemu przyjemnie i szybko weryfikujemy wstępną kompozycję oraz harmonię dla przyszłego projektu. Moodboard już na samym początku może wyznaczać właściwy kierunek i oszczędzać czas na dalszych etapach projektowania. Oczywiście, jeśli nie jest potrzebny, możemy też działać bez niego, chociaż naszym zdaniem warto poświęcić chwilę na upewnienie się, że raz obrany cel, okaże się tym właściwym.


Krok II- Wymiarowanie


Zanim stworzymy dla Was wymarzony projekt kuchni, musimy porozmawiać o wymiarach. To bardzo ważny krok, który pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni - nie tylko przy kuchniach tworzonych "na wymiar", ale też przy kuchniach modułowych IKEA.


Najpierw prosimy Was o przesłanie kilku zdjęć kuchni. Optymalnie, aby wymiarowanie odbywało się już w pustym pomieszczeniu, przygotowanym do montażu kuchni. Dzięki temu od razu widać lokalizację wszystkich przyłączy, gniazdek i innych elementów. Jest to szczególnie ważne w przypadku remontów realizowanych w starszych budynkach - czasami, po demontażu starej kuchni, zwłaszcza "samoróbki", okazuje się, że gdzieś przy ścianie biegnie "jakaś" rura, w innym miejscu mamy uskok albo po prostu dziurę. W tym wypadku możemy podpowiedzieć, jak uporać się z takimi niespodziankami, zaplanować wraz z naszą ekipą montażową drobne przeróbki, a jeśli jakieś elementy okażą się technicznie nie do ruszenia, uwzględnimy je przy tworzeniu projektu.


Jeżeli zależy Wam na czasie albo stara kuchnia może być zdemontowana dopiero krótko przed montażem nowej, wymiarowanie można zrealizować też na kuchni zabudowanej i następnie powtórzyć je po demontażu. W międzyczasie da się stworzyć projekt i złożyć zamówienie na kuchnię , czy to tworzoną "na wymiar" czy to modułową w IKEA. Oczywiście, wiąże się to z ryzykiem niespodzianek, ale przy zachowaniu dużej ostrożności, można ograniczyć ich ilość. Jeżeli jednak wystąpią - będziemy na nie przygotowani i nasza ekipa montażowa od ręki wykona przy montażu potrzebne docięcia czy przeróbki mebli.


Warto też pamiętać, że kuchnie modułowe IKEA mają tę zaletę, że można zwrócić część lub całość, bez podania przyczyny, nawet po jej rozpakowaniu i częściowym złożeniu. W kontekście ewentualnych niespodzianek, kiedy złożyliśmy zamówienie przed demontażem, jest to bezcenna elastyczność globalnego producenta.


Po wymiarowaniu przesyłamy Wam pełne podsumowanie mailem. Oczywiście, jeśli czujecie się na siłach, aby samodzielnie zrealizować ten krok, przy tworzeniu projektu możemy bazować też na podanych przez Was wymiarach i uwagach.


Krok III- Tworzenie projektu


Oto serce i rozum całego procesu. W tym miejscu przenosimy Wasze i nasze pomysły oraz zmierzone parametry kuchni do specjalistycznego oprogramowania. Jednak zanim zaczniemy, prześlemy Wam jeszcze specjalną ankietę. Nie jest to dokument trudny do wypełnienia, ale pozwala upewnić się, że w Waszej przyszłej kuchni każdy drobiazg znajdzie swoje miejsce. Jeśli z jakiś względów będziecie potrzebowali pomocy przy udzieleniu odpowiedzi na pytania np. o to, jakie sprzęty czy roboty potrzebują odpowiednich przyłączy oraz przestrzeni na przechowywanie, spotkamy się z Wami aby wspólnie uzupełnić dokument.


Często etap ten łączymy z wymiarowaniem - jeśli jesteśmy u Was, na miejscu, staramy się stworzyć pierwsze wizualizacje. Pozwala to na szybkie stwierdzenie, czy wstępne przychodzące do głowy pomysły, sprawdzą się w Waszym wnętrzu i przypadną Wam do gustu.


Pracujemy w oparciu o produkty tworzone na wymiar przez renomowanego producenta, jak i w oparciu o kuchnie modułowe IKEA. Pierwszy wariant pozwala na stworzenie perfekcyjnie dopasowanych rozwiązań, w pełni personalizowanych pod Wasze gusta. Jeśli jednak z uwagi na terminy realizacji albo budżet decydujecie się na skorzystanie z kuchni modułowych IKEA, ale marzą Wam się inny front, zlew, kran czy piekarnik, niż te dostępne w IKEA, pomożemy Wam dobrać kompatybilne rozwiązania. Jest wiele marek, które je oferują, my także współpracujemy ze stolarzami oraz producentami pasujących do modułów IKEA elementów.


Poza dedykowanym dla Was projektem i wizualizacją, przygotowujemy dla Was też potrzebny rysunek techniczny, listę zakupową, szczegółową wycenę wg aktualnych cen oraz pomożemy złożyć zamówienie.


Krok IV- montaż kuchni


Zapewniamy kompleksowy montaż zarówno kuchni modułowych IKEA jak i tych tworzonych na zamówienie, na wymiar. Przy czym nasze prace nie ograniczają się do rzetelnego złożenia wszystkich elementów oraz podłączenia sprzętu AGD - nasze ekipy na miejscu wykonują niezbędne, drobne prace remontowe (zmiany lokalizacji przyłączy lub odpływów, dodatkowe gniazdka) jak również przeróbki czy docięcia mebli. Na koniec wszystko dokładnie sprzątamy. Pozwala to na szybkie oddanie Wam do korzystania kuchni, w której można stanąć przy blacie i zająć się gotowaniem pierwszego obiadu.


Na montaż jest udzielana gwarancja, która jest dodatkiem do gwarancji producenta i obejmuje dokonanie ew. poprawek, a także dodatkowej regulacji - warto skorzystać z niej kilka miesięcy później, kiedy kuchnia już osiądzie, tak aby wszystko w kuchni wyglądało "jak z obrazka".


Co jeszcze możemy dla Was zrobić?


Nasza praca bardzo często nie kończy się na samym projekcie i montażu. Z przyjemnością pomożemy Wam złożyć zamówienie, a nawet spotkamy się z Wami w Warszawie lub okolicach w sklepie IKEA lub innym, aby pomóc złożyć zamówienie, dobrać dodatki i zwinnie odpowiadać na ewentualnie pojawiające się pytania.


Możecie też liczyć na nas przy dobieraniu sprzętu AGD, uchwytów i innych elementów - zarówno w ramach asortymentu producenta, z którym współpracujemy, IKEA jak i spoza IKEA. Przygotujemy dla Was zestawienie różnych produktów, wraz z porównaniem ich cen i kluczowych parametrów - działamy tutaj w oparciu o specjalne, proste w obsłudze oprogramowanie, które pozwala Wam na łatwą akceptację lub odrzucenie naszych propozycji, jak również dodanie komentarzy lub własnych sugestii. Dzięki temu od razu dostajemy od Was informację zwrotną i podejmujemy niezbędne działania.


Na każdym etapie staramy się by nasza komunikacja przebiegała w sposób łatwy i przyjemny. Zdajemy sobie sprawę, jak trudne jest sprawne przeprowadzenie remontu - widzieliśmy ich już setki. Dlatego naszym priorytetem jest zapewnienie, aby kupowanie nowej kuchni było dla Was przyjemne i pozostawiło same możliwie dobre wspomnienia. Chętnie przejmiemy na siebie kontakt ze sklepami, nadzór nad realizacją i terminami dostaw oraz nad montażem. Potrafimy dostarczyć kuchnię "pod klucz".


Jak skorzystać z naszych usług i ile to kosztuje?


Nic prostszego - wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie (+48 570 903 011), przez e-mail (prlacowania@gmail.com) lub przez formularz kontaktowy.


Odnośnie cen, działamy w sposób transparentny, nie zaskakujemy kosztami. Nasze standardowe wynagrodzenie za podstawowe usługi prezentujemy bezpośrednio w zakładce usługi, pozostałe działania wyceniamy z góry, przed rozpoczęciem współpracy.


Jeżeli zlecasz nam kompleksowe działanie, również nie masz czego się obawiać - umowa z nami jest fair i prosta, w każdej chwili możesz podjąć decyzję o zakończeniu współpracy, bez ryzyka płacenia za usługi, z których nie skorzystasz. Jesteśmy pewni naszej jakości, dlatego nie boimy się takiego otwartego, proklienckiego modelu działania.


Podsumowując...


... niezależnie, czy szukasz kompleksowego przeprowadzenia przez cały projekt, tak aby do nowej kuchni dopiero wejść i gotować, czy może traktujesz remont kuchni jako swoje własne, wymarzone dzieło i szukasz tylko kilku drobnych konsultacji, chętnie pomożemy i zapraszamy do kontaktu!

Comments


bottom of page